Chişinăul propune Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”. „Aşteptăm delegaţia Tiraspolului la Chişinău”

Media/ Social Media

Autorităţile de la Chişinău au propus Tiraspolului organizarea unei reuniuni în formatul „1+1”, la sfârşitul lunii iulie, în cadrul căreia să se discute despre Fondul de convergenţă, a anunţat joi vicepremierul pentru reintegrare, Valeriu Chiveri, după o şedinţă a guvernului. Formatul de discuţii „1+1” este unicul funcţional în condiţiile actuale, susţine vicepremierul moldovean, potrivit relatează Moldpres şi Radio Chişinău, preluate de Agerpres. De obicei, negocierile cu privire la