Povestea turcului care de 40 de ani trăiește în munţi, alături de animalele sălbatice
Cu ce ma imbrac?
În timp ce mulți visează la vacanțe pe litoral sau la confortul orașului, un fermier din Turcia își găsește liniștea în mijlocul munților. De patru decenii, el petrece câte șase luni pe an într-o zonă izolată aflată la peste 2.200 de metri altitudine, unde are grijă de animalele sale și trăiește departe de agitația lumii moderne, potrivit yenisafak.com . İbrahim Aydemir , în vârstă de 57 de ani și tată a trei copii, locuiește în satul Bayırbağ și se ocupă de creșterea animalelor încă de la
astăzi