REPORTAJ O călătorie printre insigne - la Congresul Național de Insignografie de la Timișoara
Educatie
Cine nu își poate imagina cum arată istoria lumii gravată pe o mică plachetă de metal poate veni la cea de-a XVII-a ediție a Congresului Național de Insignografie și care, împreună cu Expoziția Colectivă de Insigne este deschisă publicului între 27-28 iunie, la Cantina Studenților din Timișoara. Organizate de Asociația Colecționarilor de Insigne din România (ACIR), cele două evenimente reunesc 70 de participanți, confirmând statutul Timișoarei de important centru al colecționismului și
din zilele anterioare