Românii muncesc 8 luni pe an pentru a-şi plăti taxele. Suma uriaşă care ajunge la Sănătate

Educatie

Muncim ca să ne plătim taxele. Studiile arată că un angajat din România munceşte mai puţin de jumătate de an pentru el. Iar acestea sunt cazurile fericite. Mai avem încă două luni de muncit pentru stat. Potrivit analiștilor, muncim aproximativ 8 luni pe an pentru a ne plăti taxele și impozitele. Și se simte. De la facturi și până la cumpărăturile de zi cu zi, mulți români simt că banii nu le mai ajung ca înainte. Aproape 40% spun că au trăit din economii în ultimul an și doar 11% consideră că