Dragoş Damian, Terapia Cluj: Uitaţi un pic de crizele suprapuse de la noi - fiţi atenţi aici ce chestie. CEO-ul Alphabet este indian. CEO-ul Microsoft, indian. CEO-ul IBM, indian. CEO-ul Adobe, indian. CEO-ul Palo Alto Networks, indian. CEO-ul Chanel, indian. CEO-ul Novartis, indian

Tehnologie

Acum vreo patru luni, în februarie, la forumul franco-indian de inovaţie din Mumbai, Preşedintele Emmanuel Macron, în prezenţa Premierului Narendra Modi, a avut un discurs de deschidere cu care a dat lovitura, A vorbit despre leadership-ul indian din tehnologie, enumerând executivi indieni care conduc supercompanii cu prezenţă globală. Bine, bine, veţi spune, când ai practic 20% din populaţia globului este statistică elementară că poţi avea 20% din geniile globului, 20% din sportivii globului,