Terenurile de sport școlare pot fi folosite și în timpul vacanței de vară la Sfântu Gheorghe

Sănătate

Și în timpul vacanței de vară considerăm că este extrem de important ca municipalitatea să ofere locuitorilor din Sfântu Gheorghe cât mai multe oportunități pentru mișcare regulată și recreere de calitate, chiar în cartierele lor. Pentru a sprijini un stil de viață sănătos, în consultare cu instituțiile de învățământ locale, pistele de alergare și terenurile de sport din curțile școlilor vor rămâne deschise și pe perioada vacanței, astfel încât oricine le poate folosi – cu respectarea