Se stropesc străzile din Oradea pe timp de caniculă

Unități medicale

Primăria Oradea a anunțat vineri că a început stropirea străzilor din oraș, pe fondul valului de căldură care afectează județul Bihor, aflat sub cod portocaliu de caniculă, urmând ca duminică avertizarea să urce la cod roșu, cu temperaturi de până la 39-40 de grade și nopți tropicale. Potrivit unui comunicat transmis de municipalitate, acțiunile sunt derulate prin operatorul de salubritate RER Vest și vor continua „pe toată perioada caracterizată de temperaturi caniculare”. „Pentru realizarea

Tag-uri: cod portocaliu

din zilele anterioare