De la programator şi antreprenor IT la secretar de stat şi deputat PNL: cine este Eduard Mititelu, inginerul absolvent de Politehnică propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală. Co-iniţiator al legii pentru “hackerii albi”, susţinător al proiectului eşuat al consilierului AI ION
Gadget-uri
Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare digitală. Mititelu a confirmat pe Facebook nominalizarea: „Am acceptat, în urma propunerii premierului desemnat Adrian Ioan Veştea, să fac parte din echipa sa, în calitate de ministru delegat pentru transformare digitală." La 29 de ani (născut la 29 iulie 1996, la Botoşani), Mititelu ar fi unul dintre
astăzi