Românii se tem că AI-ul îi va lasă fără loc de muncă. Ce spun experții în recrutare
Gadget-uri
Liviu Redeleanu: O să ne ia AI-ul joburile? Cred că este cea mai mare preocupare pe care o au majoritatea dintre noi. Raluca Dumitra: Da, e adevărat că cei care folosesc AI-ul sunt mai degrabă o amenințare, să spunem, pentru noi. Dar trebuie să privim această transformare ca pe una firească. Au mai fost diverse schimbări de-a lungul timpului. Au fost foarte multe schimbări și meserii care s-au transformat. Cam asta se întâmplă și acum, doar că ceea ce vedem se întâmplă cu o viteză foarte,
astăzi