Un cuplu de români, acuzat că a păcălit sistemul de ajutoare sociale din Elveția cu „accidente” repetate
Gadget-uri
Un cuplu de cetățeni români a fost condamnat în Elveția pentru o amplă fraudă împotriva sistemului de asigurări sociale. Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne în Discover Cei doi au obținut ilegal indemnizații și alte beneficii în valoare de peste 290.000 de franci elvețieni. Instanța a dispus și expulzarea lor din țară pentru o perioadă de 12 ani, relatează Tagblatt. Dosarul a fost judecat de Tribunalul Districtual din Wil, după ce procurorii au încheiat cu inculpații o procedură
astăzi