Microsoft scumpește consolele Xbox cu până la 150 de dolari. Compania invocă explozia costurilor pentru componente

Internet și Telecomunicații

Microsoft a anunțat că va majora, începând cu 1 august, prețurile consolelor Xbox la nivel mondial. Modelele cu 512 GB vor fi mai scumpe cu 100 de dolari, iar cele cu 1 TB vor costa cu 150 de dolari mai mult. Totodată, compania va retrage din ofertă modelul de 2 TB. Microsoft va majora prețurile consolelor Xbox începând cu 1 august. FOTO: Microsoft publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> Este a treia majorare de preț într-un interval de mai puțin de

Tag-uri: Advertising