Casa Austria se modernizează și va deveni un spital de top
Austria
Centrul medical Casa Austria din cadrul Spitalului Județean Timișoara intră într-un amplu proces de modernizare totală, printr-o investiție de 50 de milioane de lei. Anunțul oficial a fost făcut de președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, alături de managerul spitalului, prof. dr. Dorel Săndesc. Proiectul este intitulat „Consolidarea capacității de intervenție în politraumă severă prin dezvoltarea Centrului ARC (Advance Response Center)”. Suma totală alocată este de 50 de
astăzi