Opt români, implicați într‑un accident teribil în Austria. Microbuzul în care se aflau a căzut într-o prăpastie. O femeie, dusă cu elicopterul la spital
Austria
Un accident rutier grav a avut loc joi seară în Austria, unde un microbuz în care se aflau opt cetățeni români s‑a răsturnat într‑o râpă adâncă de aproximativ 10 metri. Cinci femei au fost rănite. Una dintre victime fost transportată de urgență la spital cu elicopterul. În vehicul se aflau 8 români. FOTO Arhiva publicitate "); background-position: center center; background-repeat: no-repeat;"> Microbuzul, condus de un român în vârstă de 36 de ani, circula pe un drum comunal dinspre St. Kosmas
din zilele anterioare