Modernizare de 50 de milioane de lei pentru Casa Austria din Timișoara. Crește numărul sălilor de operație pentru cazurile de politraumă
Austria
Casa Austria, centrul de politraumatologie al Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” Timișoara (SCJUPBT), va intra într-un amplu proces de modernizare și extindere . Investiția totală se ridică la peste 50 de milioane de lei și este realizată printr-un parteneriat între unitatea sanitară și Consiliul Județean Timiș . Anunțul a fost detaliat astăzi într-o conferință de presă susținută de Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, și prof. univ. dr. Dorel Săndesc,
astăzi