Timiș: Casa Austria, vechiul centru de mari arși, modernizată cu 50 de milioane de lei

Austria

Președintele Consiliului Județean (CJ) Timiș, Alfred Simonis, a anunțat, vineri, că 50 de milioane de lei vor fi investiți în modernizarea și extinderea Casei Austria, vechiul centru de mari arși și politraumă din cadrul Spitalului Județean din Timișoara. Lucrările vor începe în 2027, după ce noul Centru de Mari Arși va deveni operațional în acest an. Finanțarea este asigurată parțial din fonduri europene, iar aproximativ 25 de milioane de lei reprezintă contribuția Consiliului Județean Timiș.

Tag-uri: Austria Timișoara