Cum a reușit o rețea de falși polițiști și pretinși reprezentanți ai BNR să escrocheze o bătrână cu peste 500.000 lei. Percheziții în București și Ilfov
BNR
Polițiștii din Capitala au efectuat miercuri, 24 iunie, două percheziții domiciliare într-un dosar de înșelăciune în care o femeie de 72 de ani ar fi fost păgubită de peste jumătate de milion de lei. Suspecți sunt trei bărbați care s-ar fi dat drept polițiști și reprezentanți ai BNR și ar fi folosit documente false pentru a o convinge pe victimă să le predea banii sub pretextul „securizării” conturilor bancare. Femeia a fost escrocată cu peste 500.000 de lei. FOTO Shutterstock publicitate ");
din zilele anterioare