Rădulescu: Obiectivul trebuie să fie reducerea deficitului public; o facem de bunăvoie sau ne îndreptăm către modelul grecesc

BNR

Principalul obiectiv al țării, în acest moment și în viitor, trebuie să fie reducerea deficitului public fie de bunăvoie, fie ne îndreptăm către modelul grecesc, a afirmat Eugen Rădulescu, consilier al guvernatorului BNR, la un eveniment de specialitate. 'În momentul de față și în viitorii ani principalul obiectiv trebuie să fie reducerea deficitului public. Acesta trebuie să fie ținta cea mai importantă a României. Avem două variante: o facem de bunăvoie, ordonat, cu scăderi mici ale

Tag-uri: BNR