Un nou Incident la metrou, al treilea în două săptămâni. Pasagerii au fost dați jos, garnitura a fost retrasă la depou
Metrorex
Cuprins: Ce spune Metrorex Al treilea incident în două săptămâni O garnitură de metrou a fost retrasă din circulaţie marţi dimineaţă, după ce au fost înregistrate probleme tehnice la o uşă de acces, călătorii fiind debarcaţi în staţia Tineretului, scrie news.ro. ”Informăm publicul, că astăzi 23.06.2026, în jurul orei 8:39, în staţia de metrou Tineretului, linia 1, un tren de metrou a prezentat probleme tehnice la o uşă de acces”, informează Metrorex . Din motive de siguranţă trenul a debarcat
astăzi