Anita Orbán s-a întâlnit cu miniştrii de externe ai țărilor Grupului de la Visegrad

Ungaria

Ministrul de externe Anita Orbán s-a întâlnit luni, la Luxemburg, cu miniştrii de externe ai țărilor Grupului de la Visegrad (V4), cu ocazia reuniunii Consiliului Afaceri Externe al UE. Ministrul ungar a relatat despre întâlnire pe pagina sa de Facebook și a scris că discuția s-a concentrat pe președinția ungară, pregătirea reuniunii V4 care va avea loc în Ungaria pe 23 iunie și sarcinile comune ale Grupului de la Visegrad (Ungaria, Polonia, Cehia şi Slovacia – V4) Anita Orbán a subliniat: „ A

Tag-uri: Facebook Ungaria