Medalie pentru România la Campionatul European, după ce a spulberat Rusia. Finala cu Ungaria a fost dramatică

Ungaria

Echipa de sabie a României a câștigat sâmbătă seara medalia de argint a Europenelor de Scrimă pentru seniori, de la Antony, cedând în finala cu echipa Ungariei, scor 43-45. În componența Vlad Covaliu, George Dragomir, Radu Nițu, Răzvan Ursachi, echipa României a început concursul masculin de sabie echipe cu o victorie, 45-22 în fața Marii Britanii. În sferturi, tricolorii au spulberat Rusia, cu 45-27, iar în semifinale a urmat un succes cu 45-42 împotriva Franței. Adversara României în ultimul

Tag-uri: Ungaria