Miniștrii apărării ai Grupului de la Visegrad au convenit întărirea cooperării militare
Ungaria
Statele membre ale Grupului de la Visegrad (V4) - Cehia, Polonia, Slovacia și Ungaria - consideră necesară întărirea cooperării lor în materie de logistică militară și industrie de apărare, au declarat cei patru miniștri ai apărării într-o conferință de presă comună la Budapesta, la finalul reuniunii lor de joi, transmite MTI. Afisari: 27
din zilele anterioare