Temperaturi în creștere și ploi: Cum va fi vremea în următoarele săptămâni. Prognoza ANM pentru 22 iunie - 5 iulie, în fiecare regiune
Vremea
Vremea va continua să se încălzească în întreaga ţară în următoarele două săptămâni, iar maximele vor ajunge la 36-37 de grade, în unele regiuni, timp în care se vor semnal, pe alocuri, averse slabe cantitativ, potrivit prognozei Administraţiei Naţionale de Meteorologie (ANM) pentru perioada 22 iunie - 5 iulie. Vremea în Banat În primele două zile ale acestei săptămâni (22 şi 23 iunie), media temperaturilor maxime va fi în scădere spre valori de 28 - 29 de grade, apoi vremea va intra într-un
astăzi