Tragedie în Bihor - Un adolescent a murit înecat în Balta de la Șimian

Vremea

O nouă tragedie a îndoliat județul Bihor în plin sezon estival. Un adolescent și-a pierdut viața după ce a intrat să se scalde într-o zonă neamenajată. Evenimentul readuce în atenție pericolele uriașe ale scăldatului în locuri neautorizate, pe fondul temperaturilor extreme din această perioadă. Alerta s-a dat în jurul orei 18:20, printr-un apel la numărul unic de urgență 112. O persoană a sesizat Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor cu privire la dispariția unui